İMKANLARIMIZ

BANANA ALAÇATI ‘yı bölgedeki diğer otellerden konfor ve imkanlar anlamında ayıran özenle planlanmış ve tasarlanmış çok önemli özellikler ve farklılıklar bulunmaktadır. Otelimizin her köşesindeki incelikle düşünülmüş detaylar dikkatinizi çekecektir.

Kahvaltımız

Banana Alaçatı ‘da oda fiyatına kahvaltı dahil değildir ancak kahvaltı almak isteyen misafirlerimiz için çok çeşitli ve lezzetli kahvaltı seçeneklerimiz bulunur. Yöresel lezzetlerin ve yerel küçük üreticilerin ürünlerinin sunulduğu kahvaltımız bölgede çok ünlü olduğundan diğer otellerden kalanlar bile Banana ‘ya kahvaltı yapmaya gelirler.

Ekolojik Isıtmalı Havuzumuz

Banana ‘nın başka hiçbir otelde eşi olmayan Ekolojik ve enerjisi yükseltilmiş ayrıca ısıtmalı bir havuzu vardır. Kimyasal ve klor kullanılmayan, sadece deniz tuzu ile özel bir sistem yardımı ile arındırılan suyu kötü kokmaz, cildinize ve saçınıza zarar vermez. Aksine içeriğindeki doğal deniz tuzu sizi denize girmişsiniz gibi rahatlatır. Ayrıca havuzumuzun suyu kuvars mineralinden oluşan özel bir sistemden geçirilerek negatif enerjilerden arındırılır ve enerjisi yükseltilir. Havuzumuz aynı zamanda ısıtmalıdır. Böylece hem sabah erken saatlerde hemde akşam geç saatlerde rahatlıkla havuzumuza girebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile girdiğinizde inanılmaz rahatlatan ve tazeleyen havuzumuzdan çıkmak istemeyeceksiniz.

Güçlü Jeneratör ve Kesintisiz Elektrik

Malesef Alaçatı ‘nın yıllardır çözülemeyen bir elektrik problemi vardır. Özellikle sezonda yoğun kullanım nedeni ile uzun süreler boyunca elektrik kesintileri yaşanır. Otellerde kalan misafirler elektrik olmaması nedeni ile mağdur olabilmekte ve erken çıkış yapmak zorunda kalabilmektedir. Alaçatı ‘daki birçok otel butik otel şeklinde olduğu için malesef jeneratörü bulunmaz. Ancak Banana Alaçatı bir butik otel olmasına rağmen tüm otelin elektrik ihtiyacını eksiksiz olarak karşılayan çok güçlü bir jeneratöre sahiptir. Alaçatı ‘da elektrikler kesilse bile Banana ‘da kesilmez.

Su Deposu ve Hidrofor Sistemi

Elektrik konusunda olduğu gibi Alaçatı ‘nın yıllardır çözülemeyen bir su problemi de vardır. Özellikle sezonda yoğun tüketim nedeni ile uzun süreler boyunca su kesintileri yada basınç düşüklüğü yaşanır. Otellerde kalan misafirler düşük basınç yada kesinti nedeni ile duş alamamakta, hijyen koşullarının sağlanamaması nedeni ile mağdur olabilmekte ve erken çıkış yapmak zorunda kalabilmektedir. Alaçatı ‘daki birçok otel butik otel şeklinde olduğu için malesef çoğunun bir su deposu ve hidrofor sistemi bulunmaz. Ancak Banana Alaçatı bir butik otel olmasına rağmen tüm otelin uzun süre su ihtiyacını karşılayacak nitelikte 5 tonluk bir su deposuna, yüksek basıncı sağlayacak bir hidrofor sistemine ve yedek olarak bir su kuyusuna sahiptir. Alaçatı ‘da su kesilse bile Banana ‘da kesilmez.

Kesintisiz Sıcak Su

Alaçatı ‘daki otellerdeki en büyük sorunlardan biride sürekli kesilen elektrik ve su nedeni ile sıcak suyun sağlanamamasıdır. Banana ‘da sıcak suyun devamlılığını sağlayan ve birbirini yedekleyen çok ciddi bir sistem bulunur. Güneş enerjisi, güneş enerjisini yedekleyen bir ısı pompası sistemi, ısı pompasını yedekleyen bir termosifon sistemi ve onu yedekleyen bir elektrikli ani şok ısıtıcı sistemi bulunur. Bu sayede Banana ‘da sıcak su her zaman bulunur.

Klima – Soğutma ve Isıtma

Odalarımızda klima çarpması sonucu hasta olmanızı önlemek amacı ile rüzgarsız serinleten çok özel bir klima sistemi kullanılır. Klimanın kapakları kapalı olacak şekilde üzerindeki binlerce küçük delikten yayılan hava ile odayı etkili bir şekilde soğutan bu sistem oda içerisine doğrudan üfleme yapmadığı için sizi çarpmaz ve hasta etmez. Ayrıca çok güçlü bir soğutma etkisi olan bu sistem odanızı hem yaz hem kışın istediğiniz sıcaklığa çok kısa sürede ayarlayacaktır.

Otopark ve Ulaşım

Alaçatı ‘da ki otellerin bir kısmı eski köy içinde bir kısmı ise eski köy içinin çevresinde bulunur. Köy içindeki sokakların çok dar olması ve çoğunluğunun araç trafiğine kapalı olması nedeni ile köy içinde yer alan otellerin büyük bir kısmına araç ile ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle araçları çok uzak konumlara park ederek otellere ulaşmak için uzun süreler boyunca Alaçatı ‘nın arnavut kaldırımlı sokaklarında ağır valizler ile yürümek gerekebilmektedir. Ancak Banana Alaçatı köy içinin hemen kenarında araç ile kolaylıkla ulaşılabilinen ve etrafı geniş ve ferah sokaklarla çevrili ancak otelde kalırkende yürüyerek köy içine 2-3 dakikada ulaşılabilen muhteşem bir konumdadır. Aracınızı otelin önüne rahatlıkla park edebilirsiniz.

Sıcak / Soğuk Hidroterapi Jakuzi

Alaçatı ‘da ki otellerin bir kısmı eski köy içinde bir kısmı ise eski köy içinin çevresinde bulunur. Köy içindeki sokakların çok dar olması ve çoğunluğunun araç trafiğine kapalı olması nedeni ile köy içinde yer alan otellerin büyük bir kısmına araç ile ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle araçları çok uzak konumlara park ederek otellere ulaşmak için uzun süreler boyunca Alaçatı ‘nın arnavut kaldırımlı sokaklarında ağır valizler ile yürümek gerekebilmektedir. Ancak Banana Alaçatı köy içinin hemen kenarında araç ile kolaylıkla ulaşılabilinen ve etrafı geniş ve ferah sokaklarla çevrili ancak otelde kalırkende yürüyerek köy içine 2-3 dakikada ulaşılabilen muhteşem bir konumdadır. Aracınızı otelin önüne rahatlıkla park edebilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Alaçatı ‘da sezonda taksi bulmak zaman zaman imkansızlaşır yada taksiler yakın mesafeler için gelmek istemez. Banana Alaçatı ‘nın transfer hizmeti sayesinde gideceğiniz beach yada mekana kolay ve güvenli bir şekilde hızlıca gidebilir ve dönebilirsiniz.

Barımız

Banana Alaçatı ‘nın çok özel kokteyller sunan bir kokteyl barı bulunur. Otelimizim bahçesinde doğal yöntemler ile yetiştirdiğimiz aromatik bitkilerimiz ile taptaze hazırladığımız kokteyllerimizin sunumu ve lezzeti sizi çok şaşırtacak. Özellikle Alaçatı ‘da çok ünlü hale gelen ve bahçemizdeki Itır bitkisinin yaprakları ile hazırladığımız Itır adlı kokteylimiz sizi hem rahatlatır hemde çok farklı bir yolculuğa çıkartır.

Mutfak

Banana Alaçatı ‘nın yöresel ve dünya mutfağından örnekler sunan çok tecrübeli Alaçatılı şefi yönetiminde 4 kişilik bir mutfak ekibi bulunur. Gün boyu havuz başında nefis atıştırmalıklar, mutfağımızda yapılan ve bahçemizdeki aromatik bitkiler ile aromalandırılan taze makarnalar, taze Alaçatı otları ile salatalar ve mezeler, kendi yapımımız mantı, sağlıklı beslenenler için vejeteryan ve vegan seçenekler, et sevenler için Asya usülü tavuk, Izgara Bonfile, Kuzu Pirzola, Anne köftesi gibi  yemeklerimiz bahçemizdeki restoranımızın eşsiz atmosferi ile birlikte size eşsiz bir deneyim yaşatır.

Happy Hour

Banana Alaçatı ‘nın mutfağından ve barından en özel ürünleri çok özel indirimlerle alabileceğiniz Happy Hour saatlerimiz çok eğlencelidir. Otelimizin havuz başında ve bahçesindeki keyifli alanlarda Happy Hour indirimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Etkinlikler ve Şifa Çalışmaları

Banana Alaçatı ‘da Latin Dans Geceleri, Sangria Partisi, eğitmenlerimiz eşliğinde Yoga – Pilates grup dersleri ve Bolluk Bereket Enerji Çemberi vb. etkinlikler düzenlenir. Otel misafirlerimiz bu etkinliklere de etkinlik ücretleri odalarına yansıtılacak şekilde katılabilirler.

Yeşil Alanlar ve Bahçemiz

Banana Alaçatı geniş ve yemyeşil bir bahçesi bulunur. Bahçemizdeki çok sayıdaki ağacımız çeşitki kuşlara ev sahipliği yapar. Bahçemizin belirli alanlarında yetiştirdiğimiz aromatik bitkilerimiz ve sebzelerimiz barımızda ve mutfağımızıda hazırladığımız ürünlerimizde kullanılır. Geniş bahçemizin her köşesinde oturmak ve fotoğraf çekilmek için keyifli ve güzel alanlar bulunur.

Çamaşır Yıkama Hizmeti

Banana Alaçatı ‘da uzun kalan misafirlerimiz için yada uzun zamandır yolda olan misafirlerimiz için çok güzel bir imkan olan çamaşır yıkama ve kurutma hizmetimiz bulunmaktadır.

Güvenlik

Banana Alaçatı ‘da otel bahçesi ve otel etrafı kapalı devre kamera sistemi ile 7/24 kayıt altına alınmaktadır. Giriş kapımızda sadece giriş kodu yada anahtarlarınıza takılmış olan manyetik anahtar ile açılabilen bir kapı kilit sistemi bulunur. Otelimize davetsiz misafirlerin girişi bu şekilde önlenir.

Mutlu Personel

Banana Alaçatı ‘da sizi mutlu çalışanlar karşılar. Çünkü Banana Alaçatı çalışanlarının iyi şartlarda barınmasını, kazanç sağlamasını ve yeterince dinlenmesini öncelik alır. Çalışanlarımızı ekonomik olarak mutlu edecek bir maaş ile, misafirlerimize sunduğumuz kalitede ve bollukta personel yemeği ile, misafirlerimizin sahip olduğu konfora sahip tek kişilik odalarda konaklatıyoruz. Çalışanlar arasından sınıf ayrımının olmadığı, her çalışanın değerli hissettiği bir işletme anlayışının sonucu olarak Banana ‘da kaldığınız süre boyunca sizi enerjisi yüksek, güler yüzlü ve yardımsever bir ekibin misafir edeceğinden, yemeklerinizin mutlu insanlar tarafından yapılacağından ve masanıza getirileceğinden emin olabilirsiniz.