İMKANLARIMIZ

BANANA ALAÇATI ‘yı bölgedeki diğer otellerden konfor ve imkanlar anlamında ayıran özenle planlanmış ve tasarlanmış çok önemli özellikler ve farklılıklar bulunur. Otelimizin her köşesindeki incelikle düşünülmüş detaylar dikkatinizi çekecektir.

Alaçatı merkezindeki muhteşem restoran, bar ve alışveriş dükkanlarına 3 dakikada yürüyerek gidebileceğiniz, aracınızı otelin önüne park edebileceğiniz, doğa ile iç içe kuş sesleri eşliğinde rahatlatıcı bir tatil geçirebileceğiniz muhteşem bir konumda bulunuyoruz.

Wellness Center

Banana Alaçatı İçerisinde Masaj Terapisi, Sauna, Hidroterapi Sıcak & Soğuk Jakuzi, Topraklanma Küvetleri, Yoga & Meditasyon Dersleri ve Enerji Terapisi gibi seçenekler içiren SPA & Wellness hizmetlerimiz bulunur. Dilerseniz önceden paket alarak, dilerseniz konaklamanız boyunca SPA & Wellness Hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ekolojik Isıtmalı Havuzumuz

Banana ‘nın başka hiçbir otelde eşi olmayan Ekolojik ve enerjisi yükseltilmiş ayrıca ısıtmalı bir havuzu vardır. Kimyasal ve klor kullanılmayan, deniz tuzu ile arındırılan suyu kötü kokmaz, cildinize ve saçınıza zarar vermez. Aksine içeriğindeki doğal deniz tuzu sizi denize girmişsiniz gibi rahatlatır. Ayrıca havuzumuzun suyu kuvars mineralinden oluşan özel bir sistemden geçirilerek negatif enerjilerden arındırılır ve enerjisi yükseltilir. Havuzumuz aynı zamanda ısıtmalıdır. Böylece hem sabah erken saatlerde hemde akşam geç saatlerde rahatlıkla havuza girebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile girdiğinizde inanılmaz rahatlatan ve tazeleyen havuzumuzdan çıkmak istemeyeceksiniz.

Sıcak / Soğuk Hidroterapi Jakuzi

Hidroterapi (su masajı) özellikli SPA Jakuzimiz 10 – 37 derece arası istediğiniz sıcaklıkta ayarlanabilen su sıcaklığı ile tüm bedeninizi rahatlatır. Hem soğuk suyun şifalandırıcı özelliklerinden hem de sıcak suyun rahatlatıcı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu dev jakuzi çok eğlenceli ve unutulmaz bir deneyim yaşatır.

Etkinlikler ve Şifa Çemberleri

Banana Alaçatı ‘nın bahçesinde Latin Dans geceleri, Akustik Canlı Müzik, Söyleşiler, Şifa Çemberleri, Film Geceleri, Yoga – Meditasyon, Dans Dersleri, Happy Hour Partileri ve çeşitli etkinlikler gerçekleşir. Otel misafirlerimiz otelimizin keyifli ve huzurlu bahçesinde aynı zamanda eğlenebilecekleri bu keyifli etkinliklerin tadını çıkarabilirler.

Yeşil Alanlar ve Bahçemiz

Banana Alaçatı geniş ve yemyeşil bir bahçesi bulunur. Bahçemizdeki çok sayıdaki ağacımız çeşitki kuşlara ev sahipliği yapar. Bahçemizin belirli alanlarında yetiştirdiğimiz aromatik bitkilerimiz ve sebzelerimiz barımızda ve mutfağımızıda hazırladığımız ürünlerimizde kullanılır. Geniş bahçemizin her köşesinde oturmak ve fotoğraf çekilmek için keyifli ve güzel alanlar bulunur.

Healthy Bar

Banana Alaçatı ‘nın bahçesinde doğal yöntemler ile çok sayıda aromatik şifalı bitki yetiştiriyoruz Bu bitkilerimiz ile barımızda sizi çok şaşırtacak taptaze sağlıklı kokteyller ve fresh içecekler hazırlıyoruz. Özellikle Alaçatı ‘da çok ünlü hale gelen ve bahçemizdeki Itır bitkisinin yaprakları ile hazırladığımız Itır adlı kokteylimiz sizi hem rahatlatır hemde çocukluğunuza doğru çok farklı bir yolculuğa çıkartır. Ayrıca doğal üretim yöntemleri ile üretilen İzmir yöresine ait şaraplarımız muhteşemdir.

Mutfak

Banana Alaçatı ‘nın mutfağında yerel küçük üreticilerden temin edilen sağlıklı ve doğal ürünler ile ünlü kahvaltılarımız, çok özel Bowl ve yerel mezelerimiz, salatalarımız, atıştırmalıklarımız ve ana yemeklerimiz hazırlanır. Bahçemizde yetiştirdiğimiz taze fesleğen, nane, kekik, biberiye, reyhan, defne, adaçayı gibi şifalı aromatik bitkiler ile aromalandırılan mutfak menümüz sizi çok şaşırtacak. Endüstriyel ürünler kullanılmadan doğal yöntemler ile hazırlanan yemeklerimiz tazeliği ve lezzeti ile enerjinizi yükseltir.

Güçlü Jeneratör ve Kesintisiz Elektrik

Malesef Alaçatı ‘nın yıllardır çözülemeyen bir elektrik problemi vardır. Özellikle sezonda yoğun kullanım nedeni ile uzun süreler boyunca elektrik kesintileri yaşanır. Otellerde kalan misafirler elektrik olmaması nedeni ile mağdur olabilmekte ve erken çıkış yapmak zorunda kalabilmektedir. Alaçatı ‘daki birçok otel butik otel şeklinde olduğu için malesef jeneratörü bulunmaz. Ancak Banana Alaçatı bir butik otel olmasına rağmen tüm otelin elektrik ihtiyacını eksiksiz olarak karşılayan çok güçlü bir jeneratöre sahiptir. Alaçatı ‘da elektrikler kesilse bile Banana ‘da kesilmez.

Su Deposu ve Hidrofor Sistemi

Elektrik konusunda olduğu gibi Alaçatı ‘nın yıllardır çözülemeyen bir su problemi de vardır. Özellikle sezonda yoğun tüketim nedeni ile uzun süreler boyunca su kesintileri yada basınç düşüklüğü yaşanır. Otellerde kalan misafirler düşük basınç yada kesinti nedeni ile duş alamamakta, hijyen koşullarının sağlanamaması nedeni ile mağdur olabilmekte ve erken çıkış yapmak zorunda kalabilmektedir. Alaçatı ‘daki birçok otel butik otel şeklinde olduğu için malesef çoğunun bir su deposu ve hidrofor sistemi bulunmaz. Ancak Banana Alaçatı bir butik otel olmasına rağmen tüm otelin uzun süre su ihtiyacını karşılayacak nitelikte 5 tonluk bir su deposuna, yüksek basıncı sağlayacak bir hidrofor sistemine ve yedek olarak bir su kuyusuna sahiptir. Alaçatı ‘da su kesilse bile Banana ‘da kesilmez.

Kesintisiz Sıcak Su

Alaçatı ‘daki otellerdeki en büyük sorunlardan biride sürekli kesilen elektrik ve su nedeni ile sıcak suyun sağlanamamasıdır. Banana ‘da sıcak suyun devamlılığını sağlayan ve birbirini yedekleyen çok ciddi bir sistem bulunur. Güneş enerjisi, güneş enerjisini yedekleyen bir ısı pompası sistemi, ısı pompasını yedekleyen bir termosifon sistemi ve onu yedekleyen bir elektrikli ani şok ısıtıcı sistemi bulunur. Bu sayede Banana ‘da sıcak su her zaman bulunur.

Klima – Soğutma ve Isıtma

Odalarımızda klima çarpması sonucu hasta olmanızı önlemek amacı ile rüzgarsız serinleten çok özel bir klima sistemi kullanılır. Klimanın kapakları kapalı olacak şekilde üzerindeki binlerce küçük delikten yayılan hava ile odayı etkili bir şekilde soğutan bu sistem oda içerisine doğrudan üfleme yapmadığı için sizi çarpmaz ve hasta etmez. Ayrıca çok güçlü bir soğutma etkisi olan bu sistem odanızı hem yaz hem kışın istediğiniz sıcaklığa çok kısa sürede ayarlayacaktır.

Otopark ve Ulaşım

Alaçatı ‘da ki otellerin bir kısmı eski köy içinde bir kısmı ise eski köy içinin çevresinde bulunur. Köy içindeki sokakların çok dar olması ve çoğunluğunun araç trafiğine kapalı olması nedeni ile köy içinde yer alan otellerin büyük bir kısmına araç ile ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle araçları çok uzak konumlara park ederek otellere ulaşmak için uzun süreler boyunca Alaçatı ‘nın arnavut kaldırımlı sokaklarında ağır valizler ile yürümek gerekebilmektedir. Ancak Banana Alaçatı köy içinin hemen kenarında araç ile kolaylıkla ulaşılabilinen ve etrafı geniş ve ferah sokaklarla çevrili ancak otelde kalırkende yürüyerek köy içine 2-3 dakikada ulaşılabilen muhteşem bir konumdadır. Aracınızı otelin önüne rahatlıkla park edebilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Alaçatı ‘da sezonda taksi bulmak zaman zaman imkansızlaşır yada taksiler yakın mesafeler için gelmek istemez. Banana Alaçatı ‘nın transfer hizmeti sayesinde gideceğiniz beach yada mekana kolay ve güvenli bir şekilde hızlıca gidebilir ve dönebilirsiniz.

Çamaşır Yıkama Hizmeti

Banana Alaçatı ‘da uzun kalan misafirlerimiz için yada uzun zamandır yolda olan misafirlerimiz için çok güzel bir imkan olan çamaşır yıkama ve kurutma hizmetimiz bulunmaktadır.

Güvenlik

Banana Alaçatı ‘da otel bahçesi ve otel etrafı kapalı devre kamera sistemi ile 7/24 kayıt altına alınmaktadır. Giriş kapımızda sadece giriş kodu yada anahtarlarınıza takılmış olan manyetik anahtar ile açılabilen bir kapı kilit sistemi bulunur. Otelimize davetsiz misafirlerin girişi bu şekilde önlenir.

Mutlu Personel

Banana Alaçatı ‘da sizi mutlu çalışanlar karşılar. Çünkü Banana Alaçatı çalışanlarının iyi şartlarda barınmasını, kazanç sağlamasını ve yeterince dinlenmesini öncelik alır. Çalışanlarımızı ekonomik olarak mutlu edecek bir maaş ile, misafirlerimize sunduğumuz kalitede ve bollukta personel yemeği ile, misafirlerimizin sahip olduğu konfora sahip tek kişilik odalarda konaklatıyoruz. Çalışanlar arasından sınıf ayrımının olmadığı, her çalışanın değerli hissettiği bir işletme anlayışının sonucu olarak Banana ‘da kaldığınız süre boyunca sizi enerjisi yüksek, güler yüzlü ve yardımsever bir ekibin misafir edeceğinden, yemeklerinizin mutlu insanlar tarafından yapılacağından ve masanıza getirileceğinden emin olabilirsiniz.